MARCOWE WYDARZENIA

stroik wielkanocny3.jpg

Miesiąc marzec obfitował w wydarzenia, które odbyły się zarówno w naszym przedszkolu jak i poza placówką.

6.03. 2024 r. odwiedziły nas pszczoły. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych pożytecznych owadów.

7.03.2024 r. odbył się konkurs międzyprzedszkolny "Tańczące brzdące" zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 10 przy współpracy  Szkoły Tańca państwa Rudnych. Nasze przedszkole reprezentowali Ala, Lenka oraz Igor i Ignacy z grupy IV pod kierunkiem pani Joanny Turak. Występ niezwykle profesjonalny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14.03. 2024 r. w przedszkolu odbył się spektakl teatralny w wykonaniu dzieci z koła teatralnego SP10 pod kierunkiem pani Marioli Błazik z Młodzieżowego Domu Kultury, pt. "Czarna dziura". Miło nam było gościć, już po raz kolejny młodych artystów, którzy opowiedzieli nam historię niegrzecznego chłopca, który wpada do tajemniczej dziury, gdzie przemienia sie w chłopca miłego, darzącego szacunkiem zarówno swoich kolegów, jak i osoby starsze.

14.03. 2024 r. grupa III wybrała się na spektakl teatralny do Domu Chemika pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt". Kolorowa scenografia, wspaniała muzyka i gra aktorska dała dzieciom tylko pozytywne wrażenia.

18.03.2024 r.- w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup obejrzały spektakl pt. " Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce" w wykonaniu aktorów z Teatru Maska. Przedstawienie bardzo pouczające, kształtujące nawyki zdrowego odżywiania.

21.03. 2024 r.- pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy WIOSNĘ na spacerze z MARZANNĄ.

22.03.2024 r. -odbył się konkurs recytatorski "Witaj wiosno"  w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul.Sieroszewskiego, a reprezentantami naszego przedszkola byli Zosia G. z grupy I, Gabrysia z grupy II oraz Eryk z grupy III. Gratulujemy wspaniałego występu.

25.03.2024 r.- dzieci z grupy III i IV wzięły udział w wydarzeniu "Wielkanoc dla seniora 2024" zorganizowanym przez Fundację OBOK NAS w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych oraz Klubie Seniora w Puławach przy ul. Kołłątaja. Dzieci swoim przedstawieniem słowno- muzycznym pt. "Wielkanoc" umiliły czas seniorom, wywołały wiele wzruszeń wręczając upominki zrobione przez dzieci specjalnie na tę uroczystość. Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się tradycją w działaniu naszych przedszkolaków.

25.03.2024 r.- dzieci z grupy II na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 4 wybrały się na przedstawienie pt. " Tradycje Wielkanocne " przygotowane przez uczniów szkoły.

27.03. 2024 r.- dzieci z grupy III i IV zaprezentowały przedstawienie pt. "Wielkanoc" dla całej społeczności przedszkola oraz  rozstrzygnięty został konkurs pt. "Stroik wielkanocny"- wszystkie prace zostały nagrodzone. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i kreatywność.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wymienionych  wydarzeń marcowych w zakładce GALERIA i już dziś zapraszamy na kolejne, bo przed nami kolejny miesiąc pełen interesujących, przedszkolnych przygód.

Miejskie

Przedszkole nr 14 w Puławach

Powrót na początek strony