Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

nprcz-logotyp-podstawowy-rgb.png

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miejskie Przedszkole nr 14 otrzymało wsparcie finansowe w ramach " Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025" PRIORYTET 3., nazwa zadania: zakup nowości wydawniczych i realizacji działań promujących czytelnictwo w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Miasto Puławy oraz zakup wyposażenia bibliotek szkolnych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 20% jest finansowany ze środków własnych Miasta Puławy. Nasze przedszkole otrzymało wsparcie w wysokości 3750,00 co pozwoli na pozyskanie literatury dla dzieci, których treści ułatwią promowanie czytelnictwa w środowisku przedszkolnym w ramach projektu realizowanego pod hasłem" 100 pomysłów na zabawy z książką". Będą to m. in. :

- zakup innowacyjnych książek w planszach- teatr Kamiszibaj- metoda zachęcająca do kreatywności, podnosząca skuteczność kształcenia poprzez twórcze działania oraz promująca czytelnictwo;

-organizowanie zabaw i zajęć z książką obrazkową (picturebook);

-"Wędrująca książka"- punkt wymiany książek w przedszkolu;

- "Akcja poczytajmy sobie razem- Pani słowa, Ty - obrazek"- tworzenie bajek i opowiadań razem z dziećmi;

- "Pięknie czytam"-Konkurs połączony z prezentacją prac promujących umiejętność czytania wśród przedszkolaków, zorganizowane z okazji 25 rocznicy nadania imienia Czesława Janczarskiego naszej placówce, z udziałem dzieci z puławskich przedszkoli.

do programu.jpg